Ekologiczne zmagania

Utworzono dnia 23.09.2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie nie tylko uczestniczyli w sprzątaniu świata, ale także w zajęciach promujących ekologię, segregację śmieci oraz podejmowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. Takie ekologiczne, matematyczno – przyrodnicze zajęcia, panie Katarzyna Pocheć i Anna Wacińska, przeprowadziły w klasach IV – VI. Uczniowie podzieleni na zespoły klasowe rozwiązywali zadania z wirtualnego escape room'u. Musieli odkryć walizkę z przesłaniem ekologicznym od Matki Ziemi, ale do jej otwarcia potrzebowali specjalnego kodu, który stopniowo odkrywali rozwiązując kolejne zadania. Po otwarciu walizki i przeczytaniu przesłania od Matki Ziemi uczniowie zabrali się za zadania matematyczno – przyrodnicze. Dzielnie poradzili sobie z każdym z nich, a na koniec otrzymali w nagrodę słodki poczęstunek. Nie był to jednak koniec zadań. Każdy z uczestników zajęć brał jeszcze udział w konkursie na ekologiczną zabawkę z recyklingu. Wszystkie wykonane przez dzieci dzieła trafiły na wystawę, gdzie mogła je podziwiać cała szkolna społeczność.

Pierwsze miejsce zajęli Mikołaj Głowacki i Radosław Paterek, drugie przypadło Oliwierowi Staryczenkowowi i Wojciechowi Żaczkowi, a trzecie zdobyli Fabian Orczyk, Martyna Kwiecień i Natalia Kołatka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Ekologiczne zmagania

Utworzono dnia 23.09.2021, 16:03