Dzień Ziemi i akcja "Sprzątamy dla Polski"

Utworzono dnia 25.04.2022
W naszej szkole zgodnie z tradycją co roku obchodzimy Dzień Ziemi. Koordynatorkami akcji były panie: Anna Wacińska i Ewelina Hamera. Uczniowie klas IV-VIII mieli do wykonania kilka ekologicznych zadań: przygotować dowolną techniką model Ziemi, zaprojektować stroje na ekologiczny pokaz mody oraz wykonać zdrowe, ekologiczne słodkości nawiązujące do Dnia Ziemi.
W środę wszystkie klasy zgromadziły się na wielki finał akcji. Furorę zrobił pokaz mody. Niektóre modelki i modele przygotowali niezwykle fantazyjne kreacje. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs kulinarny, chociaż wiele ekologicznych słodkości znikało w takim tempie, że jury z trudem zdołało je ocenić. Modele Ziemi także budziły zainteresowanie, ponieważ każdy z nich został wykonany w sposób estetyczny. Ciężko było wyłonić zwycięzców ekologicznych konkurencji. Jury po długich naradach zadecydowało, że w konkursie mody ekologicznej pierwsze miejsce zajęła Nikola Gwarecka. Drugie ex aequo przypadło: Emilii Piętak, Amelii Kowalskiej i Marcelinie Mokrzańskiej. Trzecie miejsce zajęli: Grzegorz Juszczyk, Julia Klaga, Oliwier Staryczenkow. W konkursie kulinarnym pierwsze miejsce zdobyła Marta Banasik, drugie zajęli Nikola Gwarecka i Filip Szwugier, a trzecie Fabian Orczyk i Julia Bujnowska. Najlepszy model Ziemi wykonał Grzegorz Juszczyk, drugie miejsce przypadło Pawłowi Paprotowi i Filipowi Podzielnemu, a trzecie Sebastianowi Szewczykowi i Mikołajowi Głowackiemu.
Następnie uczniowie wyruszyli w teren, bo szkoła włączyła się w akcję: "Sprzątamy dla Polski" organizowaną przez Stowarzyszenie"Dla Polski". Patronat nad akcją objął Prezes Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wszyscy starannie zbierali śmieci, by nasza okolica na Dzień Ziemi wyglądała jak najlepiej. Przy okazji uczniowie zwrócili uwagę, że z roku na rok śmieci znajdują coraz mniej, co oznacza, że świadomość ekologiczna mieszkańców wzrasta.

Dzień Ziemi i akcja "Sprzątamy dla Polski"

Utworzono dnia 25.04.2022, 18:18

Wszystkich: 19253