Utworzono dnia 09.11.2022

Dzień 4 listopada w naszej szkole był okazją do świętowania Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. To dobra okazja,aby zachęcić dzieci do czytania bajek, a co za tym idzie do rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy.

Uczniowie klas 0-III uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Ten zaczarowany czas rozpoczął się od rozwiązywania zagadek oraz quizów, z którymi nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie.

W naszej szkole panie: Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka od początku roku prowadzą innowację pedagogiczną „Czytanie na dywanie”, dlatego też i tym razem czytane były fragmenty najbardziej znanych baśni. Po wysłuchaniu bajek dzieci układały puzzle i wykonywały prace plastyczne. W zerówce panie zorganizowały dla maluchów mini-teatrzyk pt „Czerwony Kaputrek” oraz bajkowe kino, podczas którego dzieci połączyły oglądanie ulubionych opowieści z jedzieniem przygotowanego przez nauczycielki popcornu.

Z Dniem Postaci z Bajek połączyliśmy hasło Miesiąca Bibliotek Szkolnych: "Czytanie dla pokoju". Uczniowie klas III-V zebrali się wspólnie,aby poczytać ukraińskie bajki. Było to wyjątkowe doświadczenie, ponieważ mogli zapoznać się z nowymi bajkowymi bohaterami. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się także wielu ciekawych faktów o Ukrainie związanych z historią, kulturą i zwyczajami tego kraju.

W wydarzenie czytelnicze zaangażowane były panie: Monika Dziuba – Łucka, Katarzyna Kaszycka, Katarzyna Bernaciak, Katarzyna Wlazłowska i Patrycja Walkiewicz.

Utworzono dnia 09.11.2022, 11:40

Wszystkich: 19300