Dzień Jabłka

Utworzono dnia 03.10.2020

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu, w Szkole Podstawowej w Adamowie, pani Anna Wacińska, na lekcjach z przyrody w klasie 4 i biologii w klasie 5, zorganizowała zajęcia z jabłkiem w roli głównej. Celem zajęć było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do częstego spożywania jabłek. Uczniowie zaczęli od poznania informacji na temat jabłek, dowiedzieli się jak wiele jest gatunków tego popularnego owocu, jakie są zdrowotne korzyści ze spożywania jabłek, ile zawierają pozytecznych witamin i minerałów. Nastpnie na multimedialnej tablicy każdy narysował swoje własne jabłko. Ukoronowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów zdrowych, owocowych sałatek, których głównym składnikiem były jabłka. Dzieci były zachwycone zajęciami, które zakończyły się w tak pyszny sposób.

Dzień Jabłka

Utworzono dnia 03.10.2020, 09:19