Droga do Niepodległej

Utworzono dnia 10.11.2021

Dnia 10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości , którą przygotowała pani Iwona Kozdęba, nauczycielka historii, a oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć.

Uczniowie klas V-VIII w ciekawym montażu słowno – muzycznym przedstawili zgromadzonym historię 123 lat niewoli naszej Ojczyzny oraz trudnej i długiej wędrówki naszych przodków do wolności. Ozdobą akademii były piękne pieśni patriotyczne wykonane przez uczestników akademii oraz chóru z klasy V. Uczniowie, począwszy od najmłodszych do najstarszych, z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, ponieważ ukazane w nim historyczne fakty zostały opowiedziane językiem dostosowanym do każdego wieku. Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły pani Teresa Szymczak, która podziękowała młodym aktorom za wyjątkowy występ i zachęciła dzieci do wyciągania ważnych wniosków z tej poetyckiej lekcji historii.

W tym samym dniu społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu". Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pani dyrektor zebrali się

w sali gimnastycznej i wspólnie zaśpiewali hymn Polski.

Warto dodać, że w tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi nosili z dumą biało – czerwone kotyliony wykonane samodzielnie przez uczniów naszej szkoły.

Droga do Niepodległej

Utworzono dnia 10.11.2021, 18:04

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19082