Czytanie w Plenerze

Utworzono dnia 16.09.2021

Po czasie pandemii i nauczania zdalnego nauczyciele starają się, by dzieci w szkole czuły się dobrze, a jednocześnie łączyły naukę z ciekawymi i rozwijającymi zadaniami i akcjami. W Szkole Podstawowej w Adamowie panie: Katarzyna Kaszycka, nauczycielka polskiego i klas młodszych oraz wychowawczyni klasy II, pani Monika Dziuba – Łucka, zorganizowała dla uczniów z klas 0 – IV oraz oddziału przedszkolnego, akcję czytelniczą: Czytanie w Plenerze. W słoneczny dzień, 15 września uczniowie usiedli przed szkołą w zacisznym miejscu i wysłuchali pięknej baśni „Dzielny, ołowiany żołnierzyk” Hansa Christiana Andersena. Oprócz nauczycielek baśń czytali także poszczególni uczniowie. Na koniec wychowawczyni klasy II, pani Monika Dziuba – Łucka zaprosiła dzieci do udziału w quizie na temat przeczytanej baśni oraz dyskusji o cechach czarakteru głównego bohatera. Uczniowie dzielnie poradzili sobie ze wszystkimi pytaniami, co świadczyło o tym, że bardzo uważnie słuchali opowieści. Czytający zostali nagrodzeni pamiątkowymi zakładkami do książek, a pozostali uczestnicy Czytania w Plenerze otrzymali kolorowanki związane z treścią baśni. Dzieci już niecierpliwie czekają na kolejne „spotkania wspólnego czytania”.

Czytanie w Plenerze

Utworzono dnia 16.09.2021, 09:09

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19079