Bieg w Piżamach

Utworzono dnia 28.09.2022

23 września nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w drugiej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu i Dnia w Piżamach.

#DzieńPiżamy w szkole, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Symbolem tego dnia jest piżama, ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci.

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży.

W Dniu Piżamy wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub szlafroki, by okazać wsparcie i solidarność z osobami chorymi, szczególnie dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

Akcja #BiegwPiżamach, która odbyła się na szkolnym boisku była połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Udało się nam zebrać dość pokaźną sumę, która zostanie przekazana na budowę ośrodka rehabilitacyjnego Fundacja Gdy Liczy się Czas.

Organizatorkami akcji były panie: Edyta Chodzyńska, Małgorzata Kusiak - Wiecha i Katarzyna Pocheć.

Panie Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka w ramach Dnia Piżamy zorganizowały piżamowe czytanie w klasie 3. Dzieci wysłuchy ciekawego opowiadania pt.,,Chory jeżyk".Bajka ta była wstępem do rozmowy na temat ciężko chorych dzieci. Następnie trzecioklasiści obejrzeli film edukacyjny ,,Chora krew",który ukazał co się dzieje w organizmie chorego człowieka.

Bieg w Piżamach

Utworzono dnia 28.09.2022, 10:11